Spuštění aktualizovaného schématu a API pro ROR v2

Research Organization Registry (ROR) spravující stejnojmenný otevřený perzistentní identifikátor pro organizace 15. dubna 2024 oficiálně oznámila spuštění aktualizovaného schématu a API verze 2.0. Verze RORu 2 vyvíjená a testovaná po mnoho měsíců ve spolupráci s komunitou ROR je efektivnější a výkonnější než předchozí verze, obsahuje několik změn ve struktuře uváděných metadat, které by měly usnadnit jejich správu a využívání. Změna přináší také zavedení některých nových polí, o jejichž zavedení uživatelé ROR žádali.

Nově systém ROR podporuje i označení organizací typu „funder“ pro poskytovatele financí, pro které by se měl ROR stát hlavním využívaným identifikátorem. Změny ohledně názvů organizací nově zlepšují uvádění a práci s názvy v různých jazykových mutacích. Nově zavedená verze API 2.0 nabízí rozšířené možnosti využití, ale původní verze 1 bude nadále dostupná a minimálně v období nadcházejícího roku fungovat jako výchozí. Doplnění některých nově dostupných parametrů u existujících záznamů organizací ROR bude probíhat ještě v nejbližších měsících.

Detailnější informace o všech změnách naleznete na relevantní aktualitě webu ROR níže, případně v technickém shrnutí změn či aktualizované dokumentaci ROR.